Zapałki Z haczykiem co/kto to jest

Zapałki

cz. 1

Przesuń tylko jedną zapałkę aby otrzymać prawidłowe równanie.

zadania z zapałek

odpowiedzi: W pierwszym przykładzie wszystko jest całkiem proste: wystarczy zmienić kolejność dopasowania po znaku „=” znajdującym się przed literą V, aby pojawiła się po nim. Zatem zamiast IV otrzymujemy VI. W drugim przypadku równość będzie prawdziwa, jeśli zmienisz plus na minus i minus na plus, przesuwając jedno dopasowanie. Trzecim rozwiązaniem jest usunięcie dopasowania z „=” i zastąpienie go minusem po I. Odpowiedź wygląda tak: I = … Czwarty przykład z przestawionym dopasowaniem wygląda tak: IV – III = II – I (usuń dopasowanie z pierwszego znaku równości i zrób podobny znak z minusa). W piątym przykładzie dopasowanie musi zostać „oderwane” od plusa, aby powstał plus z minusa: I = III + II-IV.

cz.2

Przesuń tylko jedną zapałkę aby otrzymać prawidłowe równanie.

Odpowiedź

cz.3

Przesuń tylko jedną zapałkę aby otrzymać prawidłowe równanie.

Odpowiedź

cz.4

Przesuń trzy zapałki aby ryba patrzyła w drugą stronę.

Odpowiedź

Z haczykiem

Do góry
  1. Przeprawa na drugą stronę rzeki Jest dwoje mężczyzn w pobliżu Amazonki. Oboje bardzo by chcieli przeprawić się na drugą stronę. Łódka może zabrać tylko jednego z nich. Mimo to jakimś cudem udało im się przedostać na drugą stronę rzeki. Jak to jest możliwe?

    Odpowiedź:
    Mężczyźni stali po przeciwnych stronach Amazonki.

  2. Nikt na Ziemi nie szedł tą drogą. Co to za droga?

    Odpowiedź:
    Droga mleczna!

  3. Ktoś wszedł do pokoju. Popchnął coś. Szkło się rozbiło i ktoś umarł. Co się stało

    Odpowiedź:
    Ktoś popchnął akwarium, które się rozbiło a zginęła rybka.

  4. 5 to 100zł a 25 to 200zł. jeżeli kupisz 255, to będzie kosztować 300zł. Co to jest?

    Odpowiedź:
    Są to numery apartamentów. Jeden kosztuje 100zł.

  5. Ile Bogdan otrzymał polubień fotografii na facebook’u? Tylko jedno zdanie jest prawdziwe. Bogdana zdjęcie otrzymało nie mniej niż 95 polubień. Bogdana fotografia otrzymała mniej niż 95 polubień. Bogdan otrzymał przynajmniej jednego like’a. ile tych polubień otrzymał Bogdan?

    Odpowiedź:
    Bogdana zdjęcie otrzymało dokładnie 0 like’ów. Biedny Bogdan 🙁

  6. W sklepie z zegarami pewien zegar bije 24 razy dziennie, inne zegary biją aż 156 razy dziennie, niektóre biją 180 razy dziennie. Są też takie które biją 228 razy dziennie!(zwariowałbym z takim zegarem). Wszystkie zegary biją według pewnego schematu. Dlaczego więc tak różni się liczba uderzeń w ciągu dnia?

    Odpowiedź:
    24 razy – jedno bicie na godzinę(całkiem oczywiste co?) 156 razy – co każdą godzinę, liczba bić zegara zależy od godziny. np o 12 zegar bije 12 razy 180 razy – to co poprzednio plus jedno uderzenie co połowę godziny 228 razy – również to co poprzednio ale tym razem zegar bije również co każdy kwadrans

  7. Mężczyzna mieszka na dziesiątym piętrze budynku. Każdego ranka zjeżdża windą do parteru i opuszcza budynek. Wieczorem wsiada do windy, a jeśli jest w niej ktoś jeszcze lub jeśli tego dnia padało – wraca bezpośrednio na swoje piętro. W przeciwnym wypadku jedzie na siódme piętro i wchodzi schodami trzy piętra do swojego mieszkania. Czy możesz wyjaśnić, dlaczego tak jest? (Jest to prawdopodobnie najbardziej znana i najbardziej ceniona ze wszystkich zagadek myślenia lateralnego. To prawdziwy klasyk. Chociaż istnieje wiele możliwych rozwiązań pasujących do warunków początkowych, tylko kanoniczna odpowiedź jest naprawdę satysfakcjonująca).

    Odpowiedź:
    Mężczyzna jest karłem. Nie może dosięgnąć przycisków na górze, ale może poprosić o to ludzi aby nacisnęli je dla niego. Może je również nacisnąć parasolem.

  8. Rzucasz piłkę z całych sił, piłeczka w nic nie trafia nic nie jest do niej przywiązane ani nie ma nikogo innego kto mógłby ją złapać i ją odrzucić. Jak to możliwe że piłka do ciebie wróciła?

    Odpowiedź:
    Rzuciłeś piłeczkę pionowo do góry.

  9. To jedna z zagadek logicznych opublikowanych w Scientific American. Znajdujesz się w pomieszczeniu, w którym nie ma żadnych metalowych przedmiotów poza dwoma żelaznymi prętami. Tylko jeden z nich to magnes. Jak możesz zidentyfikować ten magnes?

    Odpowiedź:
    Możesz zawiesić żelazne pręty na sznurku i obserwować, który skręca na północ (lub powiesić tylko jeden pręt). Gardner daje jeszcze jedno rozwiązanie: weź jeden pręt i dotknij jego końcem środka drugiego pręta. Jeśli się zbliżą, masz w dłoni magnes. Prawdziwy magnes będzie miał pole magnetyczne na biegunach, ale nie w środku. Tak jak wspomniane wcześniej, jeśli weźmiesz żelazny pręt i dotkniesz jego końcówką środka magnesu, żelazny pręt nie będzie przyciągany. Zakłada się, że bieguny magnesu znajdują się na jego końcach. Gdyby bieguny przebiegały przez długość magnesu, ta metoda byłaby znacznie trudniejsza w użyciu. W takim przypadku obróć jeden pręt wokół jego osi, trzymając koniec drugiego do jego osi środkowy. Jeśli magnesem jest obracający się pręt, siła będzie się zmieniać w miarę obracania się pręta. Jeśli obracający się pręt nie jest magnetyczny, siła jest stała (pod warunkiem zachowania ich pozycji).

  10. Kapelusz kosztuje 20zł. Klient ma tylko 100-złotowy banknot. Sprzedawca nie ma jak wydać reszty więc udaję się do przyjaciela prowadzącego warzywniak obok. Kiedy klient opuścił sklep okazało się że banknot był fałszywy. Sprzedawca zwrócił przyjacielowi sto złotych. Ile pieniędzy stracił sprzedawca?

    Odpowiedź:
    Sprzedawca stracił 100zł. Kapelusz kosztował 20 złotych a reszta wynosiła 80 złotych.

co to jest?

Do góry
  1. Jest duża i straszna, boi się jej każdy, kupią ją Twoi bliscy, nawet jej nie zobaczysz. Ten kto mnie tworzy, nie potrzebuje mnie w tym momencie, Ten, kto mnie kupuje, nie bierze mnie dla siebie, zaś ten co mnie używa, nie wie o moim istnieniu. Czy już wiesz, czym jestem? Najczęściej jestem drewniana. Tworzy mnie prawdziwy artysta, który nawet mnie nie zna. Odbiorą mnie ludzie, dla których źle się kojarzę, a będę specjalnie, dla jednej osoby. Czym jestem?


    Trumna

  2. Skacze po lesie, wysoko mieszka, chcesz sprawić jej radość, daj jej orzeszka. W dziupli wysoko mieszka, rudy ma ogonek, chętnie zje orzeszka. Na drzewie wysoko mieszka, rudy ma ogonek, zje orzeszka. Choć dziuple ma wspaniałą, to na zimę futro zmienia, gdy się wystraszy, po drzewie zwiewa. Z drzewa na drzewo, bez kłopotu skacze, zbiera orzeszki kiedy je zobaczy, jest dumna ze swej kity, co ją rudą nosi, Jak się nazywa, to zwierzę moi drodzy? Śpi w dziupli wtulona, pod kołderką ze swego ogona, obudziła ją wiosna, więc teraz skacze po drzew koronach.


    Wiewiórka

  3. Gdy noc zapada, do kurnika się skrada, ostre ma zęby i biały krawacik, kto go zobaczy, ucieka krzycząc strasznie. Przy drodze ruchliwej, chodzi małe zwierzę, rudy ma ogon i uszy szpiczaste. Gdy ma ochotę po kurkę biegnie, lub śpi zwinięty jak kotek w mały kłębek. Ma piękną kitę, co ją dumnie nosi, choć tez jak u wiewiórki jest ruda, różni się wielkością, Znają go wszystkie wiejskie kaczki, gdy się do nich zbliża uciekają do swojej kaczej matki. Jest sprytny i zwinny, rude futro nosi, uciekają przed nim wszystkie kaczki i gęsi. Kiedy noc nastanie, skrada się po ciuchu, kurnik zamknij, nim narobi krzyku.


    Lis

  4. Na następne znasz odpowiedź więc jej nie podam ;)

  5. Swoją trąbę zawsze nosi, nikt o koncert go nie prosi.
  6. Ma krótkie nóżki i słodki ryjek, choć ma wiele igieł, nigdy nie szyje.
  7. Jest królem, choć nie ma korony, gdy się porusza, rusza ogonem. Ma grzywę dużą, choć nie jest koniem, miaucze i ryczy, gdy ma ochotę.
  8. W Ziemi kopie duże tunele, choć jest nie duży, siły ma wiele. Czarne futerko ma na całym ciele, w dodatku nie widzi, jakie to zwierzę?
  9. Ma długi ogonek oraz wąsy, lubi zjeść serek oraz ziarna. Gdy widzi gdzieś kota, strasznie się go boi, w popłochu do norki swojej goni.
  10. Uwielbia miodek i świeże ryby, duże ma łapy i ostre kły. Gdy zima zapada w kryjówce swej śpi, nikt go nie obudzi, bo będzie zły.
  11. Jest czerwony z każdej strony, ma duży ogonek i gruby brzuszek. Gdy go przekroisz, leci słodki soczek, ugotujesz z niego smaczny barszczyk.
  12. Choć jest nie duża, jest strasznie ostra, lubi się wygrzewać w promieniach słońca. Mało kto ją lubi, bo ciągle przez nią płacze, gdy ja obierasz, bardzo brzydko pachnie.
  13. Mówią o niej wiele, lecz nie mile rzeczy, że jest za duża i mało wie o świecie. Rośnie na grządkach, zazielenia pola, mówią że jest pusta, ale nie od środka. Na targu ją kupicie w lecie oraz zimie, kiszony sok z niej również polecany w zimie.
  14. Po tyczce się wspina, ma woreczek z kulkami, lubią go dzieci jeść garściami.
  15. Jest cały zielony, chropowatą ma skórkę, zjesz go na obiad, jako surówkę.
  16. Rośnie na łące, zielone ma liście, gdy go zjesz na obiad, kwaśną masz minę.
  17. Kto to?

  18. Gdy masz problem z komputerem, i się denerwujesz, pan przyjedzie i naprawi, a nawet zaprogramuje.
  19. Dużym wozem jeździ, skafander zakłada, kiedy trzeba, syrenę włącza. Długim wężem ogień szybko gasi, kiedy trzeba, na dach za kotem włazi. Kask ma żółty i czarne buty, jest odważny i szybki, pomagać lubi.
  20. Spotkać go możesz w przychodni lub szpitalu, gdy nad chorym pacjentem, schyla się pomału. Ma ogromną wiedze oraz stos narzędzi. Pomoże gdy zabolą zęby.
  21. W kostiumach chodzi po scenie wielkiej, uwielbia wierszyki oraz piosenki. Często inne imię przybiera, gdyż tego wymaga od niego rola. W teatrze, serialu oraz filmach, spotkać go możesz, wiesz już kto to ten wielki artysta?
  22. Porządku pilnuje, niczego się nie boi, mundur zakłada, kajdanki ze sobą nosi. Na każde wezwanie szybko reaguje, bandyci się go boją, gdy ulicami kroczy. Pomaga dzieciom oraz dorosłym, gdy trzeba okrzyczy i mandat wystawi.
  23. Codziennie rano bardzo wcześnie wstaje, zadania dla dzieci przygotuje przed samym śniadaniem. Zadania zadaje, uczy nowych rzeczy, gdy trzeba klasówkę rozwiązują dzieci.
Na górę